علیرضا می گوید: مطمئناً فضایی که در آن زندگی می کنم بسیار مهم است. خیلی از خانواده‌ها با موسیقی و فعالیت در آن مشکل ‌دارند و مخالف هستند و آن را تفریح می دانند. خانواده‌ام در دوره کودکی کارهایم را جدی نمی گرفتند، اما هیچ‌ وقت جلوی علاقه‌ام را نگرفتند. پس از موفق شدن در موسیقی، خانواده‌ام بیشتر فعالیت‌هایم را جدی گرفتند.

علایق علیرضا طلیسچی

عاشق زرشک ‌پلو با مرغ است و غذاهایی که در آن از مرغ استفاده‌ شده است را دوست داشته و به فیلم و سریال علاقه دارد، به‌خصوص سریال‌هاي خارجی و می توان گفت تمام سریال‌هاي خارجی را دنبال می کند. او از شهر ایلام و کرمانشاه خوشش می آید. علیرضا از بین خواننده‌هاي پاپ شادمهر عقیلی، محسن یگانه و بابک جهانبخش را از همه ی بیشتر دوست دارد.

آغاز فعالیت در دنیای موسیقی

علیرضا طلیسچی خوانندگی را در سن ۱۸ سالگی به صورت حرفه ای آغاز کرد. وی در بهمن ۱۳۸۴ با همکاری یکی از دوستانش به نام حمیدرضا فعالیت رسمی خود را به صورت یک گروه دو نفره با نام علیرضا و حمیدرضا آغاز کرد. در آن زمان قطعاتی را منتشر کردند که مورد استقبال مردم هم در آن دوره واقع شد. حاصل این همکاری انتشار دو آلبوم به نام نارفیق ۱ و نارفیق ۲ بود. علیرضا طلیسچی پس از مدتی تصمیم گرفت به صورت فردی فعالیت های موسیقی اش را ادامه دهد. وی پس از جدایی از این گروه مشغول جمع‌آوری آلبومی شد و در سال ۸۹، دو قطعه از بهترین کارهای آلبوم را ویدیو کرد «موزیک حلقه و قرار نبود» که با استقبال مردم روبرو شد.

علیرضا طلیسچی از خوانندگی غیرمجاز تا گرفتن مجوز

علیرضا طلیسچی در یک مقطع زمانی ویدیو کلیپ‌هایی منتشر کرد و این ویدیوها را برای پخش در اختیار شبکه pmc قرار داد و بقیه شبکه های ماهواره‌ای نیز اقدام به پخش کردند. از بهترین کارهای علیرضا طلیسچی که در آن زمان مورد استقبال زیادی قرار گرفت می‌توان به آهنگ "حلقه" و "قرار نبود" اشاره کرد که آنها را به همراه موزیک ویدئو منتشر کرد. بعد از انتشار چند ویدیو نظرش عوض شد و تصمیم گرفت راه مجاز را پیش بگیرد و طبق موازین کشور جلو برود. سال ۱۳۸۶ آلبوم حلقه را ساخت اما برای مجوز پخش آن دچار مشکلات شد و مدت ها برای تایید و گرفتن مجوز از ارشاد پاسخی نگرفت.

انتشار اولین آلبوم علیرضا طلیسچی

نخستین آلبوم رسمی علیرضا طلیسچی با نام دقیقه‌ هام در فروردین سال ۹۵ منتشر شد که هنرمندان سرشناسی چون مهران خلیلی، اشکان آبرون، امیربهادر دهقان در این آلبوم با وی همکاری کرده‌ اند. شاعر و تنظیم کننده کلیه کارهای خودش است.


برچسب ها : بیوگرافی ، علیرضا طلیسچی ، خواننده پاپ ، زندگینامه علیرضا طلیسچی ،